Žďár 2012

Oficiální blog Celostátního setkání mládeže ve Žďáru 2012

„Ovocem Ducha je láska, radost a pokoj…“ (Gal 5,22)
14. – 19. 8. 2012
5. Celostátní setkání mládeže ve Žďáře nad Sázavou

Aktuálně

Prezentace po-žďárských médií v Olomouci

Sekce pro mládež České biskupské konference a Asociace křesťanských sdružení mládeže, o.s. ve spolupráci s ADV STUDIEM a nakladatelstvím Palínky vydali požďárská média - knihu, DVD a CD. Prezentace těchto médií probíhala v Olomouci, Brně a Praze.

Celý článek

Výstava fotek z CSM ve Žďáře zavítá do Brna

V jezuitském kostele v Brně můžeš v pondělí 29.10. zhlédnout výstavu „Fotografická ohlédnutí“, vytvořenou ze snímků oficiálního týmu fotografů na 5. celostátním setkání mládeže ve Žďáru nad Sázavou.

Celý článek

Přinášíme další ukázky ze žďárského DVD, které má premiéru již dnes

Zde se můžeš podívat na druhou a třetí ukázku z dokumentárního filmu o Celostátním setkání mládeže ve Žďáře, jehož první prezentace se uskuteční 24.10. v Olomouci.

Celý článek

Knížka, CD a DVD ze Žďáru budou k vyzvednutí již za týden

Už za necelý týden bude zahájena distribuce knížek, CD a DVD z Celostátního setkání mládeže ve Žďáru. Co obsahují a kdy a kde si je můžeš vyzvednout?

Celý článek

Co najdeš na DVD ze Žďáru

Zde se můžeš podívat na první ukázku z dokumentárního filmu o CSM ve Źďáře "Poznají nás po ovoci".

Celý článek

Zveme Tě na prezentaci filmu, CD a knížky o CSM ve Žďáře

Taky netrpělivě čekáš, kdy bude zveřejněno DVD, knížka a CD z Celostátního setkání mládeže ve Žďáře? Zde se dozvíš, kdy proběhne v Olomouci, v Brně a v Praze jejich prezentace.

Celý článek

Přednášky a katecheze z CSM najdeš také na TV MIS

Od začátku tohoto týdne TV MIS zveřejňuje záznamy přednášek a katechezí, které jsi mohl/a vyslechnout na CSM ve Žďáře. Sérii zahajují přednášky Kateřiny Lachmanové a otce biskupa Posáda, dále nebude chybět ani Marek Orko Vácha, Jan Špilar, sestra…

Celý článek

Radiožurnál bude vysílat živě pořad o CSM ve Žďáře

V sobotu 29. září od 22:05 bude v pořadu Doteky víry na Radiožurnálu hovořit ředitel Sekce pro mládež ČBK P. Jan Balík na téma 5. celostátního setkání mládeže ve Žďáru nad Sázavou. Můžeš ho podpořit svými dotazy do vysílání.

Celý článek

Přijeď na poŽďárská setkání českých diecézí

Chceš si připomenout krásné chvíle strávené na CSM ve Žďáře? V nejbližších dnech a týdnech máš šanci hned třikrát. Svá poŽďárská setkání pořádají plzeňská, litoměřická a královéhradecká diecéze.

Celý článek

Chybí Ti něco ze Žďáru? aneb Ztráty a nálezy z CSM

Díky, že ses zúčastnil/a Celostátního setkání ve Žďáru nad Sázavou. Pokud by sis chtěl/a ještě zavzpomínat na setkání a nestihl/a sis objednat PoŽďárská média, tak máš ještě šanci. Ještě stále si můžeš zakoupit knížku, DVD nebo CD ze Žďáru přes…

Celý článek

Vyber si z nabídky poŽďárských setkání

Líbilo se Ti ve Žďáru a chceš si něco málo z tohoto setkání připomenout? Potkat se znovu aspoň některými, kteří tam byli? A nebo jsi nemohl ve Žďáru být a chceš to dohnat? Víkend 21.-23.9. proběhne ve všech moravských diecézích v duchu poŽďárských…

Celý článek

Česká televize bude reprízovat dokument z CSM ve Žďáře

Nestihl/a ses podívat na dokumentární film o 5. celostátním setkání mládeže ve Žďáře nad Sázavou? Česká televize Ti tento týden nabízí ještě dvě reprízy.

Celý článek

TV Noe znovu odvysílá vše ze Žďáru

Přes dvě hodiny dlouhý sestřih programu CSM, všechny záznamy, hodnotící kulatý stůl i speciální DVD - to vše pro vás připravuje TV Noe.

Celý článek

NaŽďár nebo NaRio?

Celostátní setkání mládeže ve Žďáře skončilo a Ty přemýšlíš, co dál? Koukni na web Světových dnů mládeže v Riu 2013.

Celý článek

Prohlédni si fotky z CSM na výstavě v Kroměříži na AG

V prostorách Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži, u kaple sv. Stanislava, můžeš od 3. září zhlédnout výstavu „Fotografická ohlédnutí“, vytvořenou ze snímků oficiálního týmu fotografů na 5. celostátním setkání mládeže ve Žďáru nad Sázavou.

Celý článek

Česká televize bude vysílat dokumentární film o CSM ve Žďáře

V neděli 9. 9. 2012 bude Česká televize vysílat dokumentární film o 5. celostátním setkání mládeže ve Žďáře nad Sázavou.

Celý článek

Vrať se na CSM do Žďáru skrze Radio Proglas

Během září si můžeš na internetových stránkách Radia Proglas poslechnout pořady, které Proglas natočil v souvislosti Celostátním setkáním mládeže ve Žďáru nad Sázavou.

Celý článek

Já chci taky žďárské tričko

"Nestihla jsem si koupit tričko CSM ve Žďáře. Dá se ještě sehnat?" Ano, je to ještě možné. Zajímá Tě, kde? Potom čti dále...

Celý článek

Kolik vynesly sbírky na CSM ve Žďáře?

Zajímá Tě, jaký byl výtěžek sbírky na CSM při sobotní Pouti rodin? A kolik vynesla nedělní sbírka?

Celý článek

Objednej si knížku, CD nebo DVD z Celostátního setkání mládeže

Nestihl/a sis ve Žďáru objednat knížku, CD nebo DVD z Celostátního setkání mládeže? Ještě máš možnost zakoupit si je přes objednávkový formulář.

Celý článek

Olomouc, Brno i ostravsko-opavská diecéze zveřejnily termín svého poŽďárského setkání

Líbilo se Ti ve Žďáru a chceš si něco málo z tohoto setkání připomenout? Potkat se znovu aspoň některými, kteří tam byli? A nebo jsi nemohl/a ve Žďáru být a chceš to dohnat?

Celý článek

Ztráty či nálezy?

Možná jste na setkání něco ztratili, možná jste tam zase naopak mnoho věcí našli či objevili - např. lásku, radost či pokoj:-) Pokud však postrádáte některou ze svých věcí, čtěte dále.

Celý článek

Plzeňská diecéze oznámila termín poŽďárského setkání

Během podzimu se uskuteční ve většině našich diecézí poŽďárská setkání. Plzeňská diecéze stanovila svůj termín na čtvrtek 27. září. Kde setkání proběhne a co všechno bude na programu?

Celý článek

Celostátní setkání mládeže v České televizi

Přijde Ti líto, že se krásná reportáž Blanky Poulové o Celostátním setkání mládeže ve Žďáře dostala jen do regionálního zpravodajství ČT? Neboj se ozvat do České televize.

Celý článek

Celostátní setkání mládeže v médiích

Zajímá Tě, jak Celostátní setkání mládeže prezentovala média? Chceš si zavzpomínat na některé okamžiky ze setkání?

Celý článek

Otevřený dopis účastníků 5. celostátního setkání mládeže

Tento dopis od účastníků 5. celostátního setkání mládeže ve Žďáru je adresovaný předsedovi vlády, předsedkyni Poslanecké sněmovny PČR a předsedovi senátu PČR a vyzývá k podpoře rodin a mladých lidí. Jestli je pro Tebe tato záležitost důležitá, neboj…

Celý článek

Maruška na vozíku zvládla dvě operace nádoru. Teď pomáhá na setkání mládeže

Zatímco ostatní mladí si ve Žďáře vychutnávají kulturní a duchovní program, devatenáctiletá Maruška přemýšlí nad tím, zda bude muset jít potřetí na operaci nádoru na páteři. „V každé chvíli si mě může Bůh zavolat, šance na nepříjemné komplikace se s…

Celý článek

Nemůžeš přijet? Sleduj nás na TV Noe

Od úterý 14. do neděle 19. července bude štáb televize Noe na Celostátním setkání mládeže ve Žďáru nad Sázavou. Bude se Vám snažit živým přenosem některých bodů programů přiblížit atmosféru tohoto setkání.

Celý článek

O růženci s pochopením

Na CSM ve Žďáře budeš mít možnost zakoupit si řadu zajímavých publikací. Jednou z nich je i kniha Objevit tajemství růžence.

Celý článek

Nejsi přihlášený/á na CSM? Nevadí, přijeď i tak...

I když ses nestihl/a přihlásit na CSM v řádném termínu, ještě pořád máš možnost přijet do Žďáru a přihlásit se na místě. Vezmi pár kamarádů a přijeď. Těšíme se na Tebe!

Celý článek

Nenuď se a zapoj se do GPS hry se signály.cz

Přemýšlíš, jak naplníš volné chvíle ve Žďáru? Zapoj se do jedinečné žďárské GPS hry se signály.cz, ve které můžeš mimo jiné vyhrát chytrý telefon.

Celý článek

Trička CSM čekají ve Žďáře i na Tebe

Stejně jako na setkání v Madridu, na Velehradě nebo v Táboře si můžeš zakoupit stylové tričko setkání a letos nově i tašku s logem CSM.

Celý článek

Co Ti vzkazuje VeKa

Zeptali jsme se členů Vesmírné kapely, která bude jako jedna ze tří hudebních těles doprovázet CSM, na co se těší do Žďáru a co by vzkázali účastníkům CSM.

Celý článek

Setkej se s rodiči blahoslavené dívky

Jedním z duchovních vrcholů setkání ve Žďáře bude pásmo svědectví o blahoslavené Chiaře Luce Badano, zařazené na čtvrtek 16. srpna večer. O svém vztahu ke Chiaře budou hovořit mladí lidé, do jejichž života zasáhla, ale i Chiařini nejbližší.

Celý článek

CSM: ANO x NE x ???

Ještě stále váháš, jestli přijet na CSM do Žďáru? Nejsi jediný/á, kdo řeší podobné dilema. Takhle se nakonec rozhodla Lenka...

Celý článek

Kam v okolí Žďáru? Poradí nám "domorodci"

Chystáš se do Žďáru zdaleka? Zajímá Tě, co v jeho okolí stojí za zhlédnutí? Přinášíme pár nápadů na výlety ze Žďáru.

Celý článek

Kam ve Žďáře? Poradí nám "domorodci"

Kam se ve Žďáře vypravit na výlet, za koupáním nebo na zmrzlinu? Které zajímavosti určitě nepřehlédnout? Zeptali jsme se místních na pár "vychytávek".

Celý článek

Kultura i vzdělání do Žďáru mě pohání

Přinášíme aktuální a kompletní přehled kulturního programu, koncertů a přednášek na CSM ve Žďáře. Na koho se můžeš těšit?

Celý článek

Režie hledá další svědectví, liturgie kněze

Znáš někoho, kdo by mohl svou životní zkušeností či příkladem obohatit účastníky CSM? Jede váš kněz spolu s vámi do Žďáru? Pak prosím čti dále.

Celý článek

Podpoř setkání prodejem Magnetky na Žďár

Chystáš se na nějakou prázninovou akci? Pouť, festival, konferenci či setkání? Vezmi s sebou také Magnetky na Žďár a popros svého pana faráře, ať Tě při jejich prodeji podpoří!

Celý článek

Za oponou CSM je rušno

Zajímá Tě, kolik bude na CSM workshopů a přednášek? Víš, jak se bude jmenovat časopis CSM? Co zajímavého pro nás připravuje Režie?

Celý článek

Ještě probíhá přihlašování na CSM

Nestihl/a ses dosud přihlásit na CSM do Žďáru? Neváhej a co nejdříve to udělej.

Celý článek

Režie hledá svědectví na CSM

Zažil/a jsi něco, čím bys mohl/a obohatit druhé? Znáš někoho, kdo v životě prožil významný duchovní "kotrmelec"? Režie hledá svědectví, která by mohla zaznít z hlavního pódia na CSM ve Žďáře. Neváhej a ozvi se!

Celý článek

Nahlédni do zákulisí CSM

Chceš vědět, která témata a úkoly právě hýbou přípravou na CSM? Co už je připraveno a na čem se právě pracuje?

Celý článek

Biskupové nás zvou do Žďáru - biskup Karel Herbst už připravil svoji katechezi

Naši biskupové nás vyzývají k aktivní účasti na CSM a sami se připravují na setkání. Více ve videopozvánce.

Celý článek

Hymna CSM má nový videoklip

Taky už se nemůžeš dočkat CSM ve Žďáru? Nalaď se s hymnou na atmosféru setkání...

Celý článek

Zbývá už jen 10 týdnů do zahájení CSM

Přesně za 70 dní propukne ve Žďáře nad Sázavou 5. celostátní setkání mládeže. Co tam můžeš zažít? Na co se můžeš těšit? Více v následující videopozvánce.

Celý článek

Přípravné týmy potřebují i Tebe

Chtěl/a bys přiložit ruku k dílu a pomoci při přípravě CSM? Tyto přípravné týmy ještě přijímají další členy. Neváhej a přihlas se.

Celý článek

Projekt "A jak Ty?" vrcholí

V pondělí vyjde poslední video ze série "A jak se připravuješ Ty?" a již brzy budou zveřejněny i práce těch z vás, kteří se zapojili do soutěže. Od června se také můžeš těšit na rozhovory s hosty, kteří vystoupí ve Žďáře. Zeptali jsme se tvůrců…

Celý článek

Biskup Jan Vokál pozval mládež i celé rodiny na Pouť rodin a na CSM

Biskup královéhradecké diecéze Jan Vokál se ve svém listě obrátil na mládež jako na naději církve i společnosti. Vyzval také všechny věřící k podpoře CSM prostřednictvím Magnetky na Žďár a modlitby za CSM.

Celý článek

Město Žďár se těší na CSM

Starostka města Žďár pozvala mladé na 5. celostátní setkání mládeže. Více se dozvíš v následující videopozvánce.

Celý článek

Ochutnávka ze žďárských koncertů a přednášek

Zajímá tě, jaké budou na CSM tematické okruhy přednášek a které osobnosti zavítají do Žďáru? Jaké lahůdky tě čekají v hudbě a kulturním programu?

Celý článek

Hlasuj v anketě o barvě triček CSM

Stejně jako na setkání v Táboře nebo v Madridu připravujeme stylová trička setkání. Hlasuj v naší anketě, kterou barvu žďárského trička bys chtěl/a nejraději nosit.

Celý článek

Přípravné týmy ještě přijímají spolupracovníky - neváhej a přihlas se i Ty

Chceš se ještě zapojit do některého z přípravných týmů? Na nic nečekej a rychle se přihlas.

Celý článek

Čeští a moravští biskupové vyzvali věřící k aktivní podpoře CSM ve Žďáru

O neděli Dobrého pastýře zazněly v našich diecézí listy, v nichž biskupové zvou k účasti na připravovaném 5. celostátním setkání mládeže i IX. pouti rodin.

Celý článek

A jak se připravuješ Ty?

Už je minulostí, že by mladí lidé jen konzumovali reklamu, kterou jim někdo nabízí. Sami vytvářejí dokumenty, články nebo videa, kterými upoutávají na to, co je zrovna zajímá. A stejně je to i s Celostátním setkáním mládeže - právě totiž vznikl nový…

Celý článek

Kardinál Dominik Duka a biskupové pozvali mladé do Žďáru - videopozvánka

Čeští a moravští biskupové vyzývají mládež, aby se aktivně zapojila do 5. celostátního setkání mládeže ve Žďáru nad Sázavou. Více v následující videopozvánce.

Celý článek

Celostátní setkání mládeže okem kamery a nová hymna

Stále ještě váháš, jestli máš jet do Žďáru? Nevíš, co tě tam čeká? Vychutnej si atmosféru setkání v následující videopozvánce a zaposlouchej se do úryvku nové hymny, kterou najdeš i u loga.

Celý článek

Přidej se i Ty k modlitbě!

V týdnu od 25. března do 1. dubna 2012 bude probíhat Týden modliteb za mládež, který vyvrcholí oslavou XXVII. světového dne mládeže na Květnou neděli.

Celý článek

TV Noe pozvala P. Jana Balíka ke Kulatému stolu

V pátek 23.3. ve 20:00 bude v pořadu TV Noe Kulatý stůl hovořit ředitel Sekce pro mládež ČBK P. Jan Balík na téma 5. celostátního setkání mládeže ve Žďáru.

Celý článek

VIDEOPOZVÁNKA: Přijeď i ty na CSM do Žďáru

Stále ještě váháš, jestli jet či nejet na CSM do Žďáru? Tak se podívej na videopozvánku.

Celý článek

Mladí postavili církev před nové výzvy

5.3.2012 Komentář P. Jana Balíka k ukončenému 4. celostátnímu fóru mládeže ve Vatikánském rozhlase. Průběh a atmosféru 4. celostátního fóra mládeže vykresluje malá příhoda. Když byl přečten návrh závěrů, které skupina mladých připravovala,…

Celý článek

P. Jan Balík mluvil o CSM v Radiu Proglas

Co to vlastně jsou Celostátní setkání mládeže? Jak často se konají? Komu je setkání určeno? A jaký je rozdíl mezi masovkou a setkáním?

Celý článek

Nechceš být pouze účastníkem? Zapoj se do příprav!

Pro všechny, kteří nechtějí pouze konzumovat program, je stále ještě možnost zapojit se do některé z pracovních skupin přípravného týmu.

Celý článek

Z historie Žďáru nad Sázavou

Zveme tě na malý výlet do minulosti města Žďár nad Sázavou, k nejdůležitějším historickým mezníkům v jeho dějinách.

Celý článek

Setkání zaštítil také hejtman kraje Vysočina

S potěšením přijal nabídku převzetí záštity nad 5. celostátním setkáním mládeže také hejtman kraje Vysočina MUDr. Jiří Běhounek.

Celý článek

Věnujte jako dárek účast na Celostátním setkání mládeže

Celostátní setkání mládeže se uskuteční od 14. do 19. srpna 2012 ve Žďáru nad Sázavou. V současnosti již probíhají přípravy a jednání v plném proudu. Svým dětem a vnoučatům můžete věnovat účast jako vánoční dárek.

Celý článek

Ministr školství Josef Dobeš s potěšením udělil záštitu

Ministr školství podpoří 5. celostátní setkání mládeže, které se zaměří na rozvoj osobnosti, na posílení komunikativnosti, sociálních a pracovních kompetencí mladých lidí.

Celý článek

Přihlášování již spuštěno!

Již nyní se můžete přihlašovat na Celostátní setkání mládeže. Elektronický formulář je připraven na http://dozdaru.jdem.cz/ . Rádi přivítáme také pomocníky, kteří se chtějí zapojit do přípravných týmů.

Celý článek

Kdo bude na setkání hrát?

Po pečlivém výběru a hlasování byly na zasedání Sekce pro mládež vybrány tři scholy, které budou střídavě doprovázet celostátní setkání mládeže na hlavním pódiu: Adorare, VeKa, KaPři.

Celý článek

Mons. Dominik Duka s radostí udělil svou záštitu

Arcibiskup pražský a předseda ČBK Mons. Dominik Duka OP s radostí udělil svou záštitu nad organizací 5. celostátního setkání mládeže ve Žďáru nad Sázavou.

Celý článek

Známe autora vítěze o hymnu setkání

Napsat hymnu k Celostátnímu setkání mládeže rozhodně není jednoduchý úkol. Celkem se ho zhostilo 9 hudebníků.

Celý článek

Chceš pomoci s organizací?

Máš-li zájem pomoci s organizací, pak do přihlášky napiš, v jaké skupině bys nejraději pracoval. Ozve se ti zodpovědný za pracovní skupinu, který si bude ze zájemců sestavovat tým.

Celý článek

Výsledek soutěže o logo 5. Celostátního setkání mládeže

V dubnu tohoto roku vypsala Sekce pro mládež České biskupské konference soutěž na logo 5. Celostátního setkání mládeže, které se uskuteční v roce 2012 ve Žďáru nad Sázavou. Zajímá Tě výsledek?

Celý článek

Bude ve Žďáru Celostátní setkání mládeže? Ano!

Už je to tady! Dobrá zpráva pro všechny, kteří se třeba nedostanou na Celosvětové setkání mládeže, ale i pro ty, kteří tam budou a pokusí se přenést jeho atmosféru dál. Od 14. do 19. srpna 2012 se totiž uskuteční Celostátní setkání mládeže ve Žďátu…

Celý článek