O neděli Dobrého pastýře zazněly v našich diecézí listy, v nichž biskupové zvou k účasti na  připravovaném 5. celostátním setkání mládeže i IX. pouti rodin.


 

Biskupové pozvali nejen mládež, ale i všechny věřící, aby se aktivně zapojili do CSM a do Poutě rodin, které se uskuteční v srpnu tohoto roku. Otec biskup Jiří Paďour ve svém dopise uvedl:

"Letos v létě se připravuje Celostátní setkání mládeže ve Žďáru nad Sázavou. Pošlete tam své mladé! Podpořte je! Toto společenství má zvláštní elektrizující a zaručený účinek na všechny zúčastněné.
Podle svých možností podpořte především své děti, ale přispějte prosím na celou událost i vy ostatní. Pro ten účel je vyhlášena sbírka „Magnetka na Žďár“."

 

V listu otce biskupa  Františka Lobkowicze rovněž zaznělo:

"Ve Žďáře budeme mít možnost přemýšlet o slovech evangelia, snažit se podle nich žít a zakusit blízkost Ježíšovy přítomnosti podle příslibu: „Neboť, kde jsou dva nebo tři shromážděni ve jménu mém, tam jsem já uprostřed nich.“ (Mt 18, 20). V tomto společenství najdeme odvahu, ke které je třeba se vzájemně povzbuzovat."

 

Brněnský biskup Vojtěch Cikrle, jehož diecéze hostí obě tato setkání, ve svém poselství doplnil:

"Na setkání mládeže do Žďáru zvu i vás ostatní: rodiče, prarodiče a rodiny s dětmi, a to především na sobotu 18. srpna, kdy bude v rámci setkání mládeže probíhat naše tradiční, letos již IX. diecézní pouť rodin.

Svou přítomností povzbudíte mladé, aby neměli strach z rozhodnutí přijmout svátost manželství a aby byli ochotni věnovat svou životní energii přijetí a výchově svých dětí a vytvářet jim láskyplné rodinné prostředí."

 

 

Celá poselství ke stažení zde:

Poselstvi_biskupa_Vojtecha_Cikrleho.pdf

Poselstvi_biskupa_Frantiska_Lobkowicze.pdf

Poselstvi_biskupa_Jiriho_Padoura.pdf