V sobotu 18. srpna 2012 proběhne ve Žďáru nad Sázavou již devátý ročník pravidelného setkávání rodin především z brněnské diecéze. Kromě mše svaté s biskupem Vojtěchem Cikrlem bude ale celá Pouť vypadat úplně jinak, než v předešlých letech – hlavně díky jejímu spojení s 5. celostátním setkáním mládeže. Pozvání letos platí pro všechny rodiny, proto je důležité vyplnit nezávaznou přihlášku na tomto webu.


Poputují manželé, děti i mladí. Na různě dlouhých cestách potkáte zajímavá stanoviště (výstavy uměleckých děl, taneční, hudební, nebo divadelní produkce, bannery s texty k zamyšlení a také interaktivní projekty, do kterých se budete moci zapojit; to vše s duchovním podtextem).

Některé cesty povedou právě kostelem Jana Nepomuckého na Zelené hoře, nakonec se ale všechny sejdou v  bývalém klášteře. Jedna z cest bude také speciálně pro manžele (nabízíme možnost hlídání dětí od tří do čtrnácti let v areálu kláštera).

Poutníci se mohou i letos těšit na bohatý duchovní a kulturní program; nesmíme také zapomenout na hladové žaludky. Po dopolední mši svaté se můžete občerstvit párkem.

Pokud se chcete zúčastnit sobotní vigilie či nedělního zakončení CSM, jste srdečně zváni (nocleh ani stravu na neděli však nezajišťujeme!). Parkování je možné v blízkosti kláštera nebo zimního stadionu – takže už nic nebrání rodinnému výletu do Žďáru. Radostná atmosféra s mladými zaručena, počasí objednáno :)

 

 Přihlašujte se prosím ZDE.

Jde o nezávaznou přihlášku na sobotní Pouť rodin - potřebujeme mít odhad počtu účastníků, abychom mohli zajistit stravování apod.

 

Přehled programu

Dopolední program bude probíhat vedle zimního stadionu.

V 9.00 modlitba

v 10.00 katecheze otce biskupa Pavla Posáda a svědectví rodin mladým lidem

V 11.00 mše svatá, kterou bude sloužit otec biskup Vojtěch Cikrle.

Oběd

Od 13.30  do 15.30 bohatá nabídka poutních katechezí pro rodiny, manžele, děti a mladé.

V případě, že by rodiče chtěli vyrazit na poutní cestu pro manžele, nabízíme pohlídání vašich dětí od 3 do 14 let v areálu kláštera.

V  15.30  je plánované zakončení společně s otcem biskupem Vojtěchem Cikrlem na nádvoří klášterního kostela. 

Máte-li zájem zúčastnit se sobotní večerní vigilie či nedělního dopoledního zakončení 5. celostátního setkání mládeže, jste srdečně zváni.