Ještě stále váháš, jestli přijet na CSM do Žďáru? Nejsi jediný/á, kdo řeší podobné dilema. Takhle se nakonec rozhodla Lenka...


 

 

„No a pak v srpnu pojedu do Žďáru, budeš tam?“ (kamarádka)

„Na posledním setkání to bylo super, hlavně ale taky proto, že jsem tam měla s kým být, s kým to prožít, letos tam nikoho tak blízkého mít nebudu..no a nechceš jet Ty?“ (sestřenka)

 

Co odpovědět? Nikdy jsem tam nebyla… když na mě mrkalo upozornění na CSM na signálech, ani jsem si toho s největší pravděpodobností nevšimla. Ale když se mě někdo zeptal, jestli bych nejela..to už je jiná. J Od té doby mi vrtal červíček otázek v hlavě… už jsem byla téměř odhodlaná jet. Když jsem ale celých 14 dní, kdy jsem měla být o  prázdninách doma (a pracovat na zahrádce, natírat skříně,…) proležela nemocná…tak se našim přestalo líbit, že bych měla do Žďáru jet. Ne že by mě nechtěli pustit na tu konkrétní akci, ale… „Kdy budeš doma?“ „To zase přijedeš a budeš nemocná a nic neuděláš!“ „A kdy si představuješ, že doděláš ten pokojíček, chtěla ses tam přestěhovat už..loni!!!“

 

Bože, mám tam být? Chceš, abych jela na toto setkání? …tak mi ale odpověz! Dej mi to nějak vědět…ale rychle, už zbývá jen pár dní k přihlášení se. Tak asi nic, když se neozýváš… Myslela jsem si, že bys mohl třeba zařídit, že v dnešním výběru blogů bude nějaký článek o Žďáru…nebo něco podobného…vzdávám to! Tak prostě nechceš, abych tam jela, asi tam nemám co dělat.

 

Vrr, vrr, vrr…. SMS! Z nebe? Ne! To píše jen sestřenka… „Nezapomeň na ten Žďár, je poslední šance se přihlásit. Budu moc ráda, když pojedeš!“ Díky, Bože! Jdu se přihlásit.

 

Nešla jsem se ale přihlásit hned, protože jsem přece jen chtěla nejdřív své definitivní rozhodnutí oznámit rodičům. Ale když jsem se chtěla druhý den ráno dostat na signály, tak..nefungovaly. Bože, že bych si jen přece tu SMS vyložila špatně a nebyla to zpráva od Tebe? Další várka pochybností se dostavila. Přece jen asi neumím komunikovat s Bohem…nedokážu naslouchat, neumím důvěřovat, nevěřím…? Když se mi podařilo dohrabat se ke stránkám přihlašování, zase se objevil „problém“. Pod jaké DCM se mám přihlásit, když nejsem katolík? Všude sice je napsáno, že akce je i pro nevěřící (snad teda i pro věřící z jiných církví…), ale když se chci přihlásit, tak mě skoro odradí, že se tam s námi nepočítá.. Dobrá, všechny dotazy pište na…. Tak jsem tam taky napsala. Tak teda, Bože, teď je to přece už jednoduchý. Když mi odepíšou, jedu, když mi neodepíšou, tak nejedu. Je to na Tobě!

 

Odepsali mi! Tentokrát už bez váhání vyplňuju přihlášku. Už mám i zaplaceno tak…na viděnou ve Žďáru! ;-)

Lenka Kupková