Zajímá tě, jaké budou na CSM tematické okruhy přednášek a které osobnosti zavítají do Žďáru? Jaké lahůdky tě čekají v hudbě a kulturním programu?


Už teď můžeme prozradit, že mezi nás zavítá Katka Lachmanová Max Kašparů, manželé Petr a Hana Imlaufovi, kameraman a fotograf Honza Heller, "Střihoruký Edward" a trvalý jáhen Jan Špilar, senátor Stanislav Juránek nebo slovenský herec a tanečník Paľo Danko...

Nebude chybět ani kardinál Dominik Duka, otec biskup Pavel Posád, Karel Herbst, arcibiskup Jan Graubner, z kněží Tomáš Holub, Marek Orko Vácha, Mirek Herold, Tomáš Hoffmann, Mirek Šimáček...

V jednání je také účast ekonoma a člena Národní ekonomické rady vlády Tomáše Sedláčka, režiséra Jiřího Stracha nebo diplomata Pavla Fischera.

 

Přednáškové bloky ve středu odpoledne a v pátek dopoledne (denně zhruba 35 přednášek) budou pro snazší orientaci rozděleny do pěti okruhů:

  1. Víra, církev, duchovní život (témata jako teologie, farní společenství, dogmata, Písmo svaté, svátosti...
  2. Křesťan a svět (přednášky a svědectví o věřících osobnostech pracujících v zajímavých oborech...)
  3. Vztahy, sexualita, manželství (přednášky a svědectví o přátelství, vztazích, manželství, antikoncepci, předmanželské čistotě, Teologii těla...)
  4. Ostatní  (umění, psychologie, média....)
  5. Workshopy

 

Kromě těchto přednášek pro vás také připravujeme na páteční podvečer 25 přednášek tématicky zaměřených na modlitbu a duchovní život.

 

Z kulturního programu se můžete těšit na houslového virtuoza a historicky nejmladšího koncertního mistra České filharmonie Josefa Špačkamuzikály Tarzan a Gedeon, divadelní představení Atak a Raněný pastýř, na kapely Elementum, Fake city, Michael, Bétel a na řadu dalších vystoupení a koncertů...

 

Kompletní seznam jednotlivých témat, přednášejících a také interpretů zveřejníme v polovině července.