Žďár 2012

Oficiální blog Celostátního setkání mládeže ve Žďáru 2012

„Ovocem Ducha je láska, radost a pokoj…“ (Gal 5,22)
14. – 19. 8. 2012
5. Celostátní setkání mládeže ve Žďáře nad Sázavou

Archiv Srpen 2012

Stínový rozhovor: Otec Jenda Balík a jeho stín Anežka Močubová

Zeptáte-li se Anežky Močubové, kdo je to Stín, odpoví: „Stín jsem já.“ A vzápětí vysvětlí: „Má funkce asistentky otce Jendy Balíka obnáší zvedání telefonů, vyřizování věcí, porady s Jendou a řešení dalších věcí, na které on nemá čas.“ „To znamená,…

Celý článek

Maruška na vozíku zvládla dvě operace nádoru. Teď pomáhá na setkání mládeže

Zatímco ostatní mladí si ve Žďáře vychutnávají kulturní a duchovní program, devatenáctiletá Maruška přemýšlí nad tím, zda bude muset jít potřetí na operaci nádoru na páteři. „V každé chvíli si mě může Bůh zavolat, šance na nepříjemné komplikace se s…

Celý článek

Buďte před každým připraveni obhájit svou víru

Jedním z přednášejících během středečního odpoledne byl i otec Mirek Šimáček, jehož přednáška se vztahovala ke spojení víry, rozumu a našeho každodenního jednání. Zde si můžeš přečíst odpovědi na otázky, které zazněly v jejím průběhu.

Celý článek

Promenovat se na pódiu, to pro nás není!

Každý večer se na CSM můžeš setkat se svéráznou rodinkou Žďárských. Chtěl/a bys o nich vědět víc? Přečti si následující rozhovor.

Celý článek

Setkání zahájeno a Karel je stále nezvěstný

“Kdo to přines? Čí to je?” Vedoucí Režie Týna stojí na hlavním pódiu a ukazuje na černé krabice, které překáží v cestě praporečníkům. Je pondělí, půl desáté večer. Tomu, kdo na sobě nemá mikinu, druhou mikinu a ještě bundu, jde vidět husí kůže i…

Celý článek

Jenda Váňa: Na setkání v Kolíně nad Rýnem jsem chodil na České centrum a prosil je o nějakou práci

V den rozhovoru měl na sobě tričko s velkým červeným „S“ jako Superman. A stejně jako on se i Jenda stal legendou. Sice ne komiksu, ale setkání mládeže.

Celý článek

Časopis Kompot ke stažení

Zde si můžeš stáhnout jednotlivá čísla časopisu 5. celostátního setkání mládeže, který jsme nazvali Kompot ... z ovoce Ducha.

Celý článek

Kdo to tu všechno připravil?

Celostátní setkání mládeže zajišťuje více než třicet týmů. Celý přípravný týden se všichni dobrovolníci potkávali v jedné budově, společně slavili mše svaté, snídali, obědvali, večeřeli, povídali si, poznávali se... Zajímalo nás, kolik toho o sobě…

Celý článek

Děkujeme vám za podporu CSM ve Žďáře

I v těchto dnech přibývají další příspěvky do sbírky na CSM. Díky těmto dárcům se Ty a řada dalších mladých může zúčastnit CSM ve Žďáru za zvýhodněnou cenu. Děkujeme!

Celý článek

Nemůžeš přijet? Sleduj nás na TV Noe

Od úterý 14. do neděle 19. července bude štáb televize Noe na Celostátním setkání mládeže ve Žďáru nad Sázavou. Bude se Vám snažit živým přenosem některých bodů programů přiblížit atmosféru tohoto setkání.

Celý článek