Anička Brabcová bývala dřív týmačkou na DCŽM v Osové Bítýšce, nyní pracuje na Sekci pro mládež. Jejím úkolem je koordinovat činnost přípravných týmů CSM.


 

Aničko, jak dlouho už pracuješ v Praze na Sekci?

Už to budou tři roky.  Když jsem nastoupila, tak jsem hned na začátku dostala na starosti přípravu světového setkání v Madridu. Na to setkání velmi ráda vzpomínám.

 

Co tě nejvíc potěšilo nebo překvapilo, co se Madridu týče?

Velmi mě překvapila vstřícnost a ochota mladých dobrovolníků jak z České republiky, tak i ze Španělska. Španělé se nám snažili vyjít vstříc a pomáhali nám řešit různé problémy. Postupně více a více nám otevírali své srdce. Setkání jsem si dokázala užít i přes všechny komplikace. Ráda bych se tam ještě někdy vrátila.

 

Co máš na starosti na setkání ve Žďáře?

Dostala jsem na starosti koordinaci přípravných týmů, kterých je 31, což znamená hlavně být s nimi v kontaktu a řešit jejich požadavky. Také se starám o fungování databáze přihlášených. Řeším také spoustu dílčích úkolů.

 

Kdyby sis měla vybrat nějaký přípravný tým, ve kterém bys chtěla pracovat?

Ráda něco tvořím, tak bych si zvolila výtvarné dílny, výzdobu nebo také focení.

 

Na co se do Žďáru nejvíc těšíš?

Těším se na všechny mladé lidi, kteří se přihlásili, a také na známé tváře, které jsem poznala v DCŽM v Osové Bítýšce, když jsem tam byla týmačkou.

 

A co se programu týče, čeho by ses určitě chtěla zúčastnit?

Kromě duchovního programu bych chtěla zajít na nějakou přednášku. Těším se také na kulturní čtvrteční odpoledne. Láká mě také nějaká sportovní aktivita či vyrábění v rámci výtvarných dílen.

 

Co od CSM ve Žďáře očekáváš duchovně?

Očekávám, že to bude duchovní povzbuzení a impuls nejen pro mě, ale také pro ostatní zúčastněné.

 

Co ráda děláš ve volném čase? Co je pro Tebe odpočinek?

Vzhledem k tomu, že většinu času jsem v Praze, tak chodím například na procházky a poznávám krásy Prahy. Občas zajdu někam do divadla, do kina, na koncert či na výstavu. Velmi ráda také fotím či sportuji.

 

Jaké máš další prázdninové plány kromě CSM?

 Většinu prázdnin se budu věnovat přípravám CSM. Dříve jsem jezdívala na mezinárodní orelské tábory, ale v současnosti kvůli přípravám prázdninových akcí to je již nereálné. Spíše plánuji dovolenou až během září.

 

 Děkujeme za rozhovor a těšíme se na setkání u sportu či výtvarných dílen!

 

rozhovor vedla Magda Klímová

zpracovala Anička Jordanová