Žďár 2012

Oficiální blog Celostátního setkání mládeže ve Žďáru 2012

„Ovocem Ducha je láska, radost a pokoj…“ (Gal 5,22)
14. – 19. 8. 2012
5. Celostátní setkání mládeže ve Žďáře nad Sázavou

Archiv Duben 2012

Bannery „Magnetka na Žďár“ ke stažení

Stačí jen zkopírovat kód pod bannerem a vložit ho do kódu tvých stránek na místo, kde se má zobrazit.

Celý článek

II. K čemu jsou mi dary moudrosti a rozumu? Souvisí tvořivost a umění s Duchem svatým?

Další téma z Duchovní přípravy na Žďár se věnuje svátosti biřmování a darům Ducha svatého. Text z promluvy Benedikta XVI. na vigilii v Sydney a další materiály můžeš použít při modlitbě ve společenství nebo ke své individuální přípravě na blížící se…

Celý článek

Čeští a moravští biskupové vyzvali věřící k aktivní podpoře CSM ve Žďáru

O neděli Dobrého pastýře zazněly v našich diecézí listy, v nichž biskupové zvou k účasti na připravovaném 5. celostátním setkání mládeže i IX. pouti rodin.

Celý článek

Katka Vláčilová: Věřím, že zdravotnická sekce bude dobře klapat

Co můžeš udělat pro to, abys ve Žďáru potřeboval/a co nejméně péči zdravotníků? Nebo tě zajímá, zda je ještě možné přidat se do jejich týmu a aktivně jim pomáhat? O tom i o mnohém dalším jsme si povídaly s Katkou Vláčilovou.

Celý článek

Celostátní setkání mládeže podporují

Setkání mladých křesťanů by se neobešlo bez podpory nejen mnoha osob, které ho připravují, ale také bez podpory sponzorů. Patří jim za to velký dík.

Celý článek

A jak se připravuješ Ty?

Už je minulostí, že by mladí lidé jen konzumovali reklamu, kterou jim někdo nabízí. Sami vytvářejí dokumenty, články nebo videa, kterými upoutávají na to, co je zrovna zajímá. A stejně je to i s Celostátním setkáním mládeže - právě totiž vznikl nový…

Celý článek

P. Ludvík Grundman OP: Ve Žďáru jsem před deseti lety obdržel své povolání

Vyslechni si svědectví P. Ludvíka Grundmana OP, jednoho z těch, kteří na CSM ve Žďáru 2002 zaslechli Boží volání a vydali se na cestu kněžství a řeholního života.

Celý článek

3. Eucharistie je díkůvzdání, oběť i hostina

Eucharistie znamená díkůvzdání. Mše svatá je tak cenná, protože je tím největším, čeho se můžeš účastnit. Obětuje se při ní za tebe samotný Boží Syn. Kdy můžeš přijmout svaté přijímání? Více se dozvíš v zamyšlení otce Reného Strouhala.

Celý článek

P. Vláďa Novák: Dá-li Pán, budu mít letos podesáté na starosti Tisk

Znáš někoho, kdo je ve stejném přípravném týmu už od CSM ve Žďáru 2002? Jedním z mála takových je otec Vláďa Novák, kterého jsme požádali o rozhovor.

Celý článek

Lenka Češková: Důležité je umět improvizovat

Tiskové mluvčí jsem vždy považovala za lidi z jiné planety (nebo aspoň dimenze). Jejich povolání mi připadalo vznešené a na hony vzdálené těm "normálním". O tom, že to můžou být milí a příjemní lidé s běžnými zájmy, mě přesvědčila Lenka Češková,…

Celý článek

  • 1
  • 2