Petr Blažek z diecézního centra mládeže v Plzni se může pochlubit vzděláním v oboru jako málokdo jiný. Ačkoliv je vystudovaným „kulturním antropologem Předního východu“, cestování po světě mu nebrání řídit (a to doslova) ve Žďáře Dopravní tým.


Petře, pověz nám, co všechno má tvůj tým při CSM na starosti? 

Na starost máme dopravu účastníků před setkáním do Žďáru a po konci setkání zpět, ale zároveň i převozy všemožných věcí v průběhu setkání po celém městě.

 

To je náročná práce, kolik vás bude v týmu? Sháníte ještě někoho, nebo jste kompletní?

Náš tým už je plný, celkově je nás sedm – včetně Pavla Kloučka – našeho doprovázejícího duchovního.

 

Jen sedm lidí v týmu na takový úkol?

Je to tak :)

 

Tým dopravy sis vybral sám, nebo ti byl přidělen?

Asi vybral :) Řídit mě samozřejmě baví, ale volba na Dopravu padla asi hlavně proto, že stejnou funkci už jsem zastával před pěti lety na setkání v Táboře.

 

Tam jste to zvládali všechno v pohodě?

Zvládli jsme to dobře, i když to bylo občas hodně náročné.

 

Vy jako Dopravní tým budete mít nejvíc práce asi na začátku a na konci setkání...

Spíš uvidíme, co který den přinese.

 

Je něco, z čeho máš obavy?

Obav je spousta, ale s Boží pomocí to snad nějak zvládneme. Jen bych chtěl vzkázat, že právě probíhá jednání s Českými drahami o posílení dopravních spojů. Všichni účastníci by měli dostat dopis s informacemi, ve kterém by mělo být obsaženo i doporučení pro jednotlivá spojení, takže bych chtěl poprosit, aby to všichni využili, protože jinak hrozí opravdu kolaps.

Například jen z Brna budeme muset přepravit zhruba dva a půl tisíce lidí, přičemž kapacita jednoho rychlíku na trati je jen pět set míst!  Pokud všichni využijí své doporučené vlaky, nedojde ke krizovým situacím, na které se určitě nikdo netěší.

 

Jaké přípravné týmy jsi už vedl na jiných setkáních?

V Litomyšli jsem byl ve Sportovní skupince, v Kroměříži na Centru – to jsou ti, kdo všechno ví a všechno řídí. Konkrétně jsem šéfoval dění na pódiu. A loni v rámci Světových dnů ve Španělsku jsem měl na starost předprogram v Tarragoně.

 

 Kdyby sis mohl vybrat ještě nějaký jiný tým, který by sis zvolil?

Bral bych doprovázení biskupů... :)

 

Těšíš se právě do Žďáru na něco úplně speciálního?

Doufám, že se alespoň občas dostanu na program. Těším se na atmosféru, protože to je silná věc, která setkání provází. Těším se samozřejmě také na lidi, které tam potkám.

 

A to nejlepší na konec – chystáš se na nějakou dovolenou po setkání? Relaxace, odpočinek po práci?

Tak do světa se podívám i v rámci svého zaměstnání – na začátku prázdnin do Polska sjíždět řeku Radew. A věřím, se že v září podívám zase někam ještě dál… Třeba jako po setkání s animátory do Indie.

 

 V tom případě přejeme šťastnou cestu :) Děkujeme za rozhovor.

 

rozhovor vedla Lenka Češková

zpracovala Anička Jordanová