Co dalo CSM ve Žďáře dospělým účastníkům? "...zde mezi mladými člověk mohl úžasně pookřát.(...) I když v rámci konzultací po přednášce nebo v poradně jsem se často setkávala s mnohými bolestmi, trápeními, přesto to bylo setkání s lidmi, kteří chtějí žít právě v souladu s ovocem Ducha - v lásce, radosti, pokoji," píše MUDr. Ludmila Lázničková.


 

Ohlédnutí za 5. celostátním setkáním mládeže

 

Zúčastnila jsem se celostátního setkání mládeže a následující poutě rodin ve Žďáře, jako přednášející a lékařka  v gynekologické poradně.

 

Ráda bych vyjádřila vděčnost všem těm, kteří toto setkání zorganizovali.  Poděkování jim patří nejen za všechny ty tisíce mladých lidí, že měli možnost čerpat ve všech oblastech – nejen se něco víc dozvědět, rozšířit své znalosti, vědomosti, ale měli možnost prohloubit svou víru, měli možnost zúčastnit se katechezí, mší svatých, využít nabídky svaté zpovědi, a to vše v jednom místě, stejně jako možnost poslechnout si zajímavou hudbu, zasportovat si, vyrobit si upomínkový dáreček…   

 

Domnívám se ale, že poděkování organizátorům patří i od nás, dospělých. Protože zde mezi mladými člověk mohl úžasně pookřát. Celé setkání bylo provázeno velice příjemnou atmosférou. Atmosférou naděje, odhodlání, nadšení. I když v rámci konzultací po přednášce nebo v poradně jsem se často setkávala s mnohými bolestmi, trápeními, přesto to bylo setkání s lidmi, kteří chtějí žít právě v souladu s ovocem Ducha - v lásce, radosti, pokoji.

 

Domnívám se, že s těmito pocity odjela domů, do všedních dnů dalšího života, většina z nás, co jsme měli možnost tyto srpnové dny ve Žďáře  prožít.

Díky vám, díky Bohu.

 

MUDr. Ludmila Lázničková, gynekoložka, Centrum naděje a pomoci

www.cenap.cz