Jedním z mediálních partnerů setkání je Katolický týdeník, který chystá nový web. Na co se můžeme těšit jsme se proto zeptali Honzy Šedo alias HejTiho, který Katolickému týdeníku pomáhá s moderními technologiemi.


 

Na co se tedy můžeme těšit na novém webu www.katyd.cz?

Hlavními novinkami bude možnost přečíst si celé číslo Katolického týdeníku v elektronické podobě a několikaletý archiv všech vydání včetně příloh. Jednotlivá čísla půjdou koupit jednoduše přes SMS. Samozřejmě bude také modernější design stránek, který je inspirovaný zahraničními weby podobných vydavatelů. Přibude také možnost jednoduchého sdílení článků na signály.cz a facebook. Dáme na jedno místo věci, které nám poskytují ostatní křesťanské servery - například citát pro dnešní den z vira.cz, liturgický kalendář z katolik.cz a výběry z blogů na signály.cz.

Bude možné číst Katolický týdeník i na stále více populárních elektronických čtečkách?

Plánujeme udělat verzi Katolického týdeníku pro Kindle, ale nejdřív umožníme číst Katolický týdeník přes počítač.

Kolik bude elektronické předplatné stát?

Všichni čekají, že věci v elektronické podobě by měly být levnější či dokonce zadarmo. Zapomínají ale na to, že noviny píší lidé, kteří musí také z něčeho žít a potřebují k tomu nejrůznější vybavení a tedy žádné číslo nevzniká zadarmo. Z reklamy se žádné kvalitní noviny zaplatit nedají a místo nákladů na tisk jsou tu zase náklady na vývoj a údržbu webu přes který je elektronická verze distribuovaná. Nicméně distribuce je opravdu o něco levnější než v případě tištěného čísla, takže elektronické předplatné bude stát určitě méně. Přesnou částku ale zveřejníme až vše bude hotové.

Bude elektronické předplatné nabízet něco navíc oproti klasickému?

Ano, všichni předplatitelé elektronické varianty budou mít automaticky přístup do všech archivních čísel zveřejněných na webu. Ostatní předplatitelé si budou moci zaplatit přístup do elektronického archivu za malý poplatek.

Dlouhá léta jsi působil na signály.cz. Nabídne nový web i něco pro jejich uživatele?

Uživatelé signály.cz jsou převážně studenti, kteří mají do kapsy hluboko. Proto jsme se rozhodli, že autorizovaným uživatelům do 26 let nabídneme výrazně levnější elektronické předplatné.

Kdy se na to všechno můžeme těšit?

Spuštění nového webu, archivu i elektronického předplatného zatím plánujeme na 28. září, ale záleží to na tom, jestli se všechno podaří tak jak má.

Chystá se Katolický týdeník v budoucnu věnovat více moderním technologiím?

Ano, nebo alespoň já se o to budu snažit. :-) Ten nový web je jen takový první výkop a jsou tu signály, že by Katolický týdeník mohl být průkopníkem v zatím neprobádaných možnostech moderních technologií. Já si například hodně slibuji od tabletů a takzvaných chytrých mobilních telefonů s mobilním připojením k internetu, které se podle mě co nevidět rozšíří podobně jako počítače, internet a klasické mobilní telefony.

Chtěl bys ještě něco vzkázat účastníkům setkání mládeže či poutě rodin?

Pokud nemáte Katolický týdeník předplacený, tak si určitě sežeňte příští číslo Katolického týdeníku, protože v něm bude rozsáhlá reportáž z obou akcí. Když už budete potom Katolický týdeník držet v rukách, zkuste si ho prolistovat celý a vsadím se, že vás zaujmou i některé další články.