Co zajímavého připravují signály.cz pro CSM ve Žďáře, jsme se zeptali Anety Macanové, která už třetím rokem pracuje na tomto komunitním webu – nejprve jako šéfredaktorka a v současné době jako koordinátorka projektu. Kromě toho studuje pátým rokem psychologii v Brně na Fakultě Sociálních studií a spolu s manželem vychovávají roční dceru Adélku.  


Aneto, co chystají signály.cz na CSM ve Žďáře?

Připravujeme pro vás spoustu věcí. Některé z nich jsou dokonce tajné… Můžu ale prozradit, že tam budeme mít velký stan, kde se bude dít spousta věcí. Nově zaregistrovaní nebo autorizovaní uživatelé dostanou speciální drink v signaláckých barvách. Ve stanu se opakovaně uskuteční taky workshop na výrobu náušnic. Samozřejmě bude možnost zakoupit signálácké předměty nebo si odpočinout a díky připojení také něco napsat – třeba na signály.

Do programu se zapojíme přednáškou o internetové bezpečnosti. Spolupracujeme ale i s Režií celého setkání - zprostředkujeme jim SMS bránu, kterou budou moci využívat během programu. Je to docela složité, ale jsme rádi, že se můžeme takto podílet na programu.

Během celého setkání budou signály pořádat hru (něco na způsob geocahingu) při níž můžete víc poznat Žďár. Vylosovaného vítěze bude čekat lákavá výhra - chytrý telefon. Hra nebude náročná, takže všechny zvu, aby si přišli do signaláckého stanu pro základní instrukce.

Ale především, signály ve Žďáře přijdou s něčím novým a myslím, že to hodně uživatelů potěší :) ! Nejradši bych řekla, o co jde, ale nemůžu. Tak se aspoň máte na co těšit!

 

To jsme moc zvědaví. Jak se vůbec dá práce na signálech skloubit se studiem a péčí o rodinu?

Jde to především díky mému manželovi, který mě hodně podporuje. A také díky skvělým kolegům. Všichni členové realizačního týmu signálů jsou velmi samostatní, zodpovědní a pracovití. Vím, že se na ně můžu spolehnout. Takže právě díky nim se to dá zvládnout.

 

 

Kde bude dcerka Adélka během setkání ve Žďáře?

Bude se mnou! S Adélkou jezdíme na všechny akce, je vlastně skoro člen týmu. Vlastně už přebírá i některé funkce. Byli jsme na pracovním víkendu, něco řešili a ona tam seděla s mým telefonem a „pracovala“. Takže je vidět, že se signály nemusí o svou budoucnost obávat  :) 

 

V čem Tě práce na signálech obohacuje a co je pro Tebe naopak nejnáročnější?

Práce pro mladé věřící mě naplňuje a, i když jsem někdy unavená, pořád mám pocit, že je ještě něco, co můžu dát. A to mě žene dál. Naopak nejnáročnější jsou asi právě různé akce. Je pro mě důležité, aby byla Adélka v pohodě a bylo o ni dobře postaráno. Dá se to zvládnout, ale jen díky podpoře manžela, a i tak jsem vždycky hodně unavená.

 

Na co se do Žďáru nejvíc těšíš?

Na tu atmosféru. Už jenom tím, že tam přijedu, určitě hodně získám. Je pro mě velkým povzbuzením vidět další mladé, kteří svou víru aktivně žijí. I když se asi moc programu nezúčastním, jsem ráda, že tam můžu být i pracovně. 

 

Vy jste se s manželem potkali v Táboře. Můžeš nám o tom něco říct?

Manžel tam byl za Sekci pro mládež jako jeden z hlavních organizátorů. Seznámil nás kamarád zrovna ve chvíli, kdy jsem se šla registrovat na signály. Možná teď signálům svou prací splácím dluh za to, že jsem díky nim poznala svého manžela :)

 

Máš nějaké obavy z toho, že by se mohlo něco ve Žďáru pokazit?

Byla by škoda, kdyby se to překvapení, které chystáme, provalilo dřív. A některé aktivity, co chystáme, jsou náročné (GPS hra, překvapení nebo videoreklamy na hlavním podiu). Jsou to skvělé nápady, ale čeká nás ještě spousta práce. Takže mám spíš obavu, že bychom něco nestihli dodělat. Jsou to opravdu výborné nápady, tak by to určitě byla škoda.  Na přípravě setkání mě motivuje, že to může přinést hodně dobrého. Je to výjimečná možnost, která se opakuje jednou za pět let. Byla by škoda se nesnažit udělat to co nejlépe.

Přímo na setkání už je to hlavně o lidech. V tom svým kolegům věřím, protože dokážou udělat skvělou atmosféru a vytvářet vřelé vztahy.

 

Kdyby ses mohla zapojit do jiného přípravného týmu, který by to byl?

Studovala jsem žurnalistiku, takže možná do Tiskového týmu - mám k tomu vztah. Taky by mě bavilo vyřádit se v Režii.

 

Máš nějaké zkušenosti s prací na předchozích CSM?

Ve Žďáru jsem byla ještě hodně mladá, ale v Táboře jsem vedla taneční workshopy. Byla jsem tam tedy organizačně. Vždycky je to trochu oběť, když člověk přijde třeba o část programu, ale hodně mi to dalo. Mohla jsem díky tomu poznat spoustu dobrých lidí.

 

Plánuješ po CSM nějaký odpočinek?

Signály se podílejí na přípravě knížky o CSM, která vyjde po setkání. Krátce po Žďáru nás tak čeká hodně intenzivní práce, protože uzávěrka je už týden po skončení akce. To pro nás bude taková tečka za setkáním. Takže dovolená s rodinou mě čeká až v září.

 

Děkujeme za rozhovor! Těšíme se na setkání ve vašem stanu a na všechny novinky od signálů!

                                                                                            

rozhovor vedla Lenka Češková

zpracovala Marie Slavíková