Mezi všemi přípravnými týmy nesmí chybět skupinka, díky níž bude prostředí celého setkání příjemné a čisté. Tým Úklid a brigády vede Tomáš Grepl, který pochází z Havířova a čtvrtým rokem studuje elektrotechniku na brněnském VUT. Požádali jsme ho, aby nám sebe i svou skupinku blíže představil.


 

 

Co budeš dělat ve Žďáru?

Mám na starosti tým Úklid a brigády. A to v praxi znamená, že budeme uklízet a brigádničit. Takže kdokoli něco zahodí na zem, může si být jistý, že na něj budeme myslet při zvedání toho odpadku. Budeme uklízet plochu pro hromadný program a také klášter, kde proběhne sobotní pouť. Ještě budeme udržovat v čistotě všemi milované záchodky „Johnny Servis“ a takové podobné srandy :) A pokud to vyjde, budeme se snažit udělat něco pro město, takže pomůžeme, kde bude potřeba.

 

To bude nějaká organizovaná aktivita?

Pokud to dobře dopadne a město nám v tom dá zelenou, tak tyto aktivity zařadíme do programů, které budou po obědě. Ale je to ještě ve fázi vyjednávání...

 

Kolik členů bude mít váš tým? Sháníte ještě nějaké lidi?

Původně nás mělo být dvacet, ale nakonec nás bude asi dvanáct. Tým už se zaplnil, máme kolem deseti lidí a tím pádem nikoho nehledáme.

 

Dá se to všechno zvládnout v takovém malém počtu, nebo máte ještě nějaký širší tým?

Nikoho dalšího nemáme, snad toho uklízení nebude zas tak moc. Nejdřív jsem se bál, že budeme uklízet i školy, ale ty mají na starosti Ubytovatelé.

 

Ten tým sis vybral sám nebo Ti byl přidělen?

Tým jsem si nevybral, vybral mi ho Duch svatý a Anička Brabcová :-)

 

Působil jsi už na dřívějších setkáních v nějakém týmu? Máš vysněný tým, ve kterém bys chtěl působit?

Působil jsem v režijním týmu, pořadatelském, technickém, a tak různě… Každý má něco do sebe. Myslím, že úklid, hlavně ty záchodky, je přesně to, co očekávám od přípraváku. Takže jsem nadšený a mám z toho radost :)

 

Co Ti ta služba dává nebo co myslíš, že Ti ještě dá?

To bych taky rád věděl, co mi dá. Třeba to, že můžu druhým pomoct a jsem k něčemu užitečný. To, že jsem užitečný, je pro mě největší odměna. Že můžu udělat něco pro druhé a pro Boží společenství.

 

Na co se nejvíc těšíš?

Nejvíc se těším na večeře na bagety, jestli nějaké zbudou. Pak se těším hodně na scholy a na koncerty… No a na ty záchodky :)

 

Je naopak něco, čeho se bojíš?

Myslím, že my se nemáme čeho bát. Jedině kdyby se zbořil nějaký záchodek, to by mohla být katastrofa – takže ano, bojím se záchodkové kalamity :)

 

 

Co dalšího plánuješ na léto? Nějaký odpočinek nebo naopak adrenalin? Dobití baterek?

To se ještě uvidí, ale velice rád bych si zajel na Charismatickou konferenci, někam na kola, na hory. Ještě se těším do Vsetína na festival United. A na to, že budu moct vstávat s vědomím, že škola je až...sice čím dál tím blíž, ale až za nějaký čas…

 

Děkujeme za rozhovor a přejeme samé pořádné účastníky!


rozhovor vedla Lenka Češková

zpracovala Lucka Přikrylová