Zajímá tě, k čemu na CSM slouží Centrální recepce? Odpověď najdeš v rozhovoru s Veronikou Lehrlovou, která tento tým vede. „Pocházím z Přibyslavi, ale momentálně studuju v Praze pastorační a sociální práci na evangelické teologické fakultě. Předtím jsem byla dva roky jako týmák v Příchovcích,“ přestavila se.


 

 

Centrální recepce? To zní dost záhadně… Co to, Veru, vlastně znamená?

To znamená, že náš tým bude fungovat čtyřiadvacet hodin denně od samotného začátku CSM a vlastně už i v přípravném týdnu. Budeme přijímat všechny účastníky, kteří přijedou až po prvním dnu setkání – budeme jim říkat, kde mají bydlet, budeme jim dávat všechny potřebné informace. Taky budeme pomáhat všem lidem, kteří se na nás obrátí s nějakým problémem nebo dotazem.

 

V kolika lidech se dá taková práce zvládnout?

Dohromady je nás deset, ve službách se budeme střídat po třech. Jenda Balík říká, že to je tým na odpis, že určitě aspoň jeden člověk odpadne… Já říkám, aby nás nestrašil, abychom pak nebyli unavení jen z té představy, jak budeme unavení. Musíme se naladit spíš pozitivně.

 

Potřebujete ještě další spolupracovníky do týmu?

Ano, chybí nám ještě tři členové. Potřebujeme starší, zodpovědné lidi, kteří dost vydrží, jsou schopní pracovat i přes noc a kteří nebudou při únavě protivní.

 

Ten tým sis vybrala sama?

Já jsem otci Jendovi řekla, že bych se ráda podílela na přípravě CSM.  On potom vymýšlel, co mi má nabídnout, a vyšla z toho ta Centrální recepce, tak jsem to přijala.

 

Na co se do Žďáru těšíš? Budeš mít čas na program?

Doufám, že si ten čas udělám, ráda bych šla na koncert Bételu. Jinak se těším na spolupráci s lidmi v týmu. Snad to bude krásné pro všechny…

 

Z čeho máš naopak obavy?

Bojím se, že něco nezvládneme. Nikdo z nás nemá s Centrální recepcí zkušenost, takže vlastně ještě ani pořádně nevíme, do čeho jdeme. Doufám, že něco nepokazíme…

 

Co byste mohli pokazit?

Může se stát, že vymažeme databázi, když zrovna klikneme na špatný tlačítko…  Taky se bojím, že nebudeme schopní rychle zareagovat na nějaký problém.

 

Kdyby sis mohla vybrat jiný tým, který by tě ještě lákal?

Ve Staré Boleslavi jsem byla součástí Stravovacího týmu, to je moje jediná zkušenost. Jinak by mě bavilo být s Lídou Horáčkovou v Ubytování. Ale i teď docela úzce spolupracujeme, takže jsme spolu často v kontaktu – to je fajn.

 

Co dalšího plánuješ na léto?

Plánovaly jsme s kamarádkami puťák na Pálavu, ale nějak se to zatím nevydařilo. Tak doufám, že během léta někam vyrazíme aspoň na víkend. Před Žďárem využiju čas hlavně na práci a ještě bych chtěla zajet do Příchovic – jak s přípravným týmem, tak i potom v srpnu na rozlučku týmáků a otce Vládi.

 

Děkujeme za rozhovor! Na viděnou na koncertu Bételu!

 

rozhovor vedla Lenka Češková

zpracovala Anežka Horáková