Na Pečovatelskou skupinku  a vše, co s ní souvisí, jsme se ptali Terezy Šmídové.  Terka pochází z Náchoda a studuje v Olomouci. Vice o ní i o jejím týmu se dozvíte z následujícího rozhovoru.


           

Co je úkolem Tvým a Tvého týmu ve Žďáře? Profilové foto

Mám na starosti pečovatelskou skupinku. Budeme zajišťovat 2 odpoledne, kdy se účastníci CSM budou moci přihlásit a nacvičit s námi program, kterým potěšíme nemocné nebo staré lidi v různých sociálních zařízeních ve Žďáru.

 

Kolik vás v týmu je? Co by měli Tví spolupracovníci znát a umět?

Jsme kompletní, je nás 9 členů. Většinou to jsou studenti sociální práce nebo jiných oborů sociální sféry. Měli by umět pracovat s lidmi a vědět, jak se chovat k nemocným a seniorům.

 

Jak jsi vybírala, do kterých zařízení má vaše pomoc směřovat?

Nejdřív jsem prošla internet a tam jsem našla ta konkrétní zařízení. Napsala jsem jim e-mail, že se bude konat setkání ve Žďáru, jestli by měli zájem, abychom tam přišli s nějakou skupinkou lidí a něco jim předvedli. Někteří nám potom odepsali, a s nimi se teď domlouvám o naší a jejich představě toho vystupování.

 

Jak ses dostala k práci v tomto týmu?

Přihlásila jsem se na pomoc. Pak jeden kněz říkal, že chybí vedoucí této skupinky, jestli by nebyl někdo ochotný. Já jsem řekla ano, protože to pro mě byla výzva a zrovna jsem se nechystala na zkouškové období, takže jsem měla trochu více času.

 

Máš už nějakou zkušenost s organizací podobných setkání? A lákalo by Tě působení i v nějakém jiném týmu?

Nemám vůbec žádnou zkušenost z takového setkání. Na CSM se chystám poprvé. Pomáhala jsem spíše na menších akcích. Tohle je pro mě úplně nová věc, tak uvidím, jaké to bude.

Moje skupinka mi sedí. Ale pokud bych si měla vybrat jiný tým, možná by mě lákaly výtvarné dílny.

 

Na co se do Žďáru těšíš?

Těším se na společenství lidí. Když vidím, kolik lidí se podílí na přípravě setkání, zajímá mě, jak to bude fungovat. Těším se taky na přednášky, úžasný program a hudbu.

 

Je něco, čeho se bojíš, že by se nemuselo povést?

Trochu se bojím organizace sobotní Pouti rodin. S naší skupinkou tam budeme pomáhat odpoledne na stanovištích pro děti. Budeme s nimi tyto stanoviště procházet. Nejspíš bude těch dětí hodně, proto mám trochu obavy. Tak doufám, že to klapne, jak má.

 

Plánuješ před Žďárem nebo po něm nějakou dovolenou?

Já budu mít velmi akční prázdniny.  Nejdřív se chystám na Velehrad s Maltézskou pomocí, pomáhat vozíčkářům. Pak mě čeká chaloupka se Salesiány, nějaký tábor a čundr. Po Žďáru se ještě chystám na dovolenou po Česku.

 

Přejeme Ti, aby Ti to všechno pěkně vyšlo! Děkujeme za rozhovor.

 

 

                                                                                 rozhovor vedla Lenka Češková

                                                                                       zpracovala Marie Slavíková