Také VIP hosté a biskupové mají na CSM svou vlastní skupinku. Nebude to ale žádná ochranka :) Jde o tým, který se postará, aby měli hosté vše, co potřebují, a zajistí, aby tyto osobnosti trefily včas tam, kde se mají podle programu ukázat :) Vedoucím týmu Doprovázení biskupů a VIP hostů je Jenda Váňa, kterého jsme požádali o rozhovor.


 

 

Jendo, představil bys nám sebe a svoji skupinku? Jak ses k tomuto úkolu dostal?

Jmenuji se Jenda Váňa a mám na starosti doprovod biskupů a VIP hostů. Tuto skupinu jsem už na několika setkáních vedl, takže už jsem věděl, o co při té práci jde.

 

Jakou službu má Tvůj tým?

Prakticky to probíhá tak, že zajišťujeme veškerou péči o biskupy a VIP hosty - od jejich včasného příchodu na program nebo na místo, kde mají být, až po zajištění všech věcí co se týká  ubytování a občerstvení během dne. Taky se staráme o jejich dopravu na místo a zajištění podkladů pro jejich práci. Takže jsme taková rozšířená sekretářka :)

 

Máš nějaké spolupracovníky? Případně hledáte ještě další členy do týmu?

Nejsem na to sám, to bych všechno nestíhal. Mám spolupracovníky a dohromady je nás asi sedm. To znamená, že naše skupinka už je plná.

 

Překvapilo Tě něco na tvé práci - třeba letos na Fóru mládeže?

Na Fóru mládeže mě nepřekvapilo nic :) Už jsem tuto práci několikrát dělal, takže žádná vyloženě překvapující událost se nestala. S mnoha biskupy se znám osobně...

 

Kdo z nich jen Ti osobně blízký?

Blízcí jsou mi ti, kteří se mnou častěji spolupracují, to znamená otec arcibiskup Graubner, otec biskup Hrdlička. Dobře se spolupracuje například s biskupem Jiřím Paďourem. 

 

Na koho z biskupů se můžeme těšit do Žďáru?

To je věc, která je stále v jednání. Vím, že třeba biskup Hrdlička je dlouhodobě nemocný, takže zůstává otázkou, jestli nakonec ve Žďáru bude či nebude.  Rozhodně se účastníci můžou těšit na arcibiskupa Graubnera, na  oba dva kardinály, objeví se samozřejmě biskup Radkovský. Otec biskup Cikrle by měl přijet minimálně na Pouti rodin a účast přislíbili i ostatní biskupové. 

 

Prozradíš nám, kdo z VIP hostů ve Žďáře bude?

Z VIP hostů přijede hejtman kraje Vysočina, samozřejmě starostka města a mnozí další. Ještě je to v jednání. Uvidíme...

 

Na co se na CSM těšíš Ty osobně?

Vzhledem k pracovní náplni naší skupinky se programu zúčastníme jen po tu dobu, kdy se ho zúčastní některý z biskupů nebo z VIP hostů. Rozhodně se těším, že se podívám na nějaké koncerty. Přednášky asi moc nestihnu. Ale taky se těším na program na hlavním pódiu, který rád uvidím, protože to určitě bude stát za to.

 

A co od CSM očekáváš po duchovní stránce?

Nemůžu říct, že bych měl nějaká konkrétní očekávání. Co mi to dává duchovně, je určitě povzbuzení ve víře.  Vzhledem k tomu, že jsem zapojený do přípravy, tak samotný průběh setkání je pro mě jeden velký Boží zázrak. Jde o to, že spousta věcí dopadne jinak, než bylo plánováno, a přesto dopadnou dobře. A taky se těším, že se potkám se spoustou známých lidí.

 

Co tě baví, u čeho si po CSM odpočineš?

To je celkem problém, protože volného času mám minimum. Ale když už mám volný čas, tak si nejlépe odpočinu v přírodě. Mám rád turistiku, rád si zajedu na kole a nepohrdnu ani dobrou knihou.

 

Děkujeme za rozhovor a přejeme samé milé a příjemné hosty!

 

rozhovor vedla Magda Klímová

zpracovala Jana Tomalová