Představujeme vám jeden z čistě mužských přípravných týmů CSM - Stavební skupinku. Jejich vedoucím se stal Honza Fictum. "Pocházím z Plzně, ale teď už pátým rokem studuji pražské ČVUT," prozradil nám o sobě.


 

Honzo, co bude mít Stavební tým na starosti během CSM?

Hlavně tedy pomoc při skládání a rozkládání hlavního pódia a pomoc při rozmístění WC a umýváren. Vedlejší pódia budeme stavět sami. Potom také vyvěšení reklamních banerů a dalších informačních systémů. V noci budeme mít v areálu setkání noční hlídky. Dál budeme stavět přístřešky a všechno ostatní, co bude potřeba. Úkoly dostaneme až těsně před setkáním, až se bude vědět, kde bude co třeba zastřešit nebo postavit.

 

Kolik členů tvoje skupinka potřebuje?

Zatím netuším, v kolika lidech a jaké práce budeme dělat. Takže jsme počítali podle toho, jak velká skupinka pracovala v Táboře. Těch bylo dvacet tři, takže předpokládám, že nás bude potřeba tak dvacet. Záleží na pracích, které nás čekají. Uvidíme...

 

Kolik vás je teď?

Aktuálně je naše skupinka již obsazena. Přihlášeno je právě plánovaných 20 stavbařů.

 

Je vaše skupinka něčím mimořádná?

Naše skupinka je specifická tím, že je výhradně mužská. Na naše členy nemáme nějaké speciální nároky, ale chceme, aby klukům bylo nad osmnáct let a aby byli alespoň trošku fyzicky zdatní.

 

Co kdyby se přihlásila holka?

Tak bychom jí odmítly. Ony by kluky moc rozptylovaly a skupinka by potom nic neudělala... :)

 

Jak ses k téhle službě dostal?

Já jsem dostal nabídku od Marka Sklenáře. Oslovil mě s tím, že tuhle skupinku je třeba obsadit a že by mě to mohlo bavit.

 

Kdy čekáš největší nápor práce?

Předpokládám, že nejvíc práce budeme mít při samotné přípravě, takže ty první dny před setkáním a pak nejvíc na konci. To budeme taky hledat dobrovolníky, kteří by nám pomohli. Na závěr budeme bourací skupinka :)

 

Máš z něčeho strach při přípravě CSM?

Průšvihu se ani nebojím, přijít může kdykoliv cokoliv, ale spíš mám takové obavy, že něco zanedbáme nebo že se na něco nepřipravíme. Taková chyba z nepozornosti mě zamrzí nejvíc.

 

Jaké máš zkušenosti s dobrovolnickou službou?

Jako dobrovolník u Salesiánů v Plzni jsem pomáhal vést tábory a připravovat různé akce. Také jsem bydlel čtyři roky přímo na středisku v Kobylisích.

 

Na co se do Žďáru těšíš?

Těším se na to společenství, to tam bývá vždycky velice dobré. A těším se hlavně na ty přípravné dny přímo před setkáním. Když člověk prochází tím přípravným procesem, pozná spoustu nových lidí.

 

Děkujeme za rozhovor! Ať vám jde práce dobře od ruky!

 

rozhovor vedla Lenka Češková

zpracovala Jana Tomalová