Zcela jedinečný úkol v přípravném týmu žďárského setkání mládeže dostala Anežka Močubová. Bude dělat stín... :) Zajímá tě proč, jak a komu?  Toto i mnohé další se dozvíš v následujícím rozhovoru...


 

Anežko, představila by ses nám, prosím?

Jmenuji se Anežka Močubová. Studuji v Brně právnickou fakultu a předtím jsem byla rok na Příchovicích (Interdiecézní centrum života mládeže pozn. red.). Jinak pocházím z Vysočiny z Přibyslavi, což je vlastně kousek od Žďáru. Takže Žďár je pro mě takové domácí prostředí.

 

 Co máš na starosti na Celostátním setkání mládeže?

Co mám na starosti? Spíš koho mám na starosti :) :) :) Já mám na starosti otce Jendu Balíka.

Obnáší to být mu stále po ruce, kdyby něco potřeboval. Taková jako kdyby asistentka se sekretářkou dohromady.

A jak jsem se k tomu dostala? No, otec Jenda, když přijel z Madridu, se mě jen tak náhodou zeptal při podávání překladu, jestli bych mu nechtěla dělat Stín, jak se tady té funkci říká. Vzala jsem si čas na rozmyšlenou, a pak jsem souhlasila.

 

Kdyby sis mohla vybrat jakoukoliv jinou práci při přípravě CSM, co by tě lákalo?

Asi centrální recepce, protože to byla jedna z variant, kterou mi otec Jenda taky nabídl. O těchto možnostech jsem uvažovala jako o reálných, protože bych to dělat chtěla.

 

Na co se na CSM těšíš? Co ti to dává?

Nejvíc se těším na ty mladé lidi, protože takováto velká společenství člověka podpoří ve víře.  Že vidí, že mladých lidí je stále dost a že mají chuť být tu pro Boha a být tady s Pánem. Těším se na to, že si to užiju zase i jinak, než třeba jako účastník. Protože si myslím, že i z této pozice se to dá prožít a užít.

 

Kde si potom odpočineš? Jakou plánuješ dovolenou?

Vzhledem k tomu, že máme ještě celé září v podstatě prázdniny, plánuju, že zajedeme  s holkama k moři.  Jinak budu asi doma nebo prostě někam vyrazím. Můj oblíbený relax je být někde s přáteli nebo jen tak v přírodě, procházet se.

 

Ještě se vraťme k celostátnímu setkání a ke tvé roli Stínu. Překvapilo tě na ní něco?

Překvapilo mě, že si otec Jenda vybral právě mě :)  Jinak mě zatím nepřekvapilo asi nic, protože jsem se na všechno podrobně vyptala předem :) Snad jen to, že během setkání budu mít na starosti i Jendův telefon. Z toho kolikrát vznikají docela humorné situace, když se do telefonu představím a nicnetušící volající si v první chvíli myslí, že je to omyl - že se dovolal někam jinam... :)

 

Anežko, děkujeme za rozhovor! Užij si svoji stínovou roli :)


rozhovor vedla Magda Klímová

zpracovala Magda Pišlová