Přípravný tým se zaručeně nejdelším názvem má na starosti Vojta Jurásek. O jaký tým se jedná a co na CSM zajišťují, nám prozradil v následujícím rozhovoru.


 

Vojto, představil by ses nám prosím?

Jmenuji se Vojta Jurásek, pocházím z Brna a je mi 21 let. Studuju v Brně psychologii a žurnalistiku, letos jsem ve třetím ročníku, takže mě čekají dvoje státnice.

 

Co máš na starosti při přípravě CSM ve Žďáru?

Mám na starosti přípravný tým Recepce hostů a moderátoři skupin, kde budeme se skupinou asi 40 mladých doprovázet hosty a uvádět přednášky. V současné době také spolupracuji se Sekcí pro mládež ČBK, konkrétně s P. Jendou Balíkem, a zajišťuji zvaní jednotlivých hostů, domlouvání témat přednášek a termínů, kdy hosté do Žďáru přijedou.

 

Můžeš nám prozradit, jestli se můžeme už teď těšit na nějaké zajímavé hosty?

Tak určitě :-). Již několik týdnů postupně kontaktuji mnoho zajímavých lidí. Můžete počítat s našimi biskupy, někteří z nich budou mít katecheze nebo odpolední přednášky. Svoji účast přislíbil ekonom Tomáš Sedláček – člen Národní ekonomické rady vlády, a přijede také Max Kašparů, Kateřina Lachmanová nebo Marek Orko Vácha. Celkem se účastníci setkání mohou těšit na zhruba 90 různých témat a přednášejících.

 

A jak bude zhruba vypadat kulturní program na setkání?

V předběžném programu se mohou účastníci dočíst to, že se letos nechystá žádný „megakoncert“, jako bylo například vystoupení Rebecy St. James v Táboře. Připravujeme ale jedno odpoledne plné kulturních vystoupení. Mladí si v něm budou moci vybrat z koncertů moderní hudby několika žánrů (např: rock, folk, worship), ale i z divadelních či muzikálových vystoupení. Osobně bych ale z kulturního programu vypíchl připravované vystoupení historicky nejmladšího koncertního mistra České filharmonie, pětadvacetiletého houslisty Josefa Špačka, který je mimo jiné věřícím katolíkem.

 

Můžeš nám také přiblížit práci vaší přípravné skupinky? Sháníte ještě nějaké další dobrovolníky? A co by  měli umět?

Úkolem našeho týmu je doprovázet hosty. Zajistit, aby se ve společnosti mladých lidí cítili příjemně a ve Žďáře se neztratili :-)

Ano, ještě sháníme další členy do naší skupiny. Je dobré, když jim je více než 18 let a dokáží alespoň trochu mluvit před publikem, protože nedílnou součástí naší práce bude také moderovat přednášky a diskuze.

 

Kdyby sis mohl vybrat nějaký jiný přípravný tým, kde bys chtěl pracovat? Co by tě bavilo?

Vzhledem k tomu, že studuji žurnalistiku, tak bych možná rád pracoval v Tiskovém týmu. Ale mám na starosti tuhle část přípravy setkání a musím říct, že mě to baví.

 

Kde si odpočineš a jaké máš další plány na letní prázdniny?

Budu pracovně odpočívat na misijní brigádě Summer job, kam se opravdu těším. A týden před CSM se mi žení starší brácha. Nevím, jestli si tam odpočinu, ale určitě se tam dobře najím :-)

 

Co děláš rád ve svém volném čase?

Moc rád sportuju, hlavně hraju fotbal. Baví mě i škola, kterou studuju, a taky se rád setkávám s mladými lidmi ve společenství, jezdím na Interdiecézní centrum života mládeže do Příchovic.

 

Vraťme se zpátky ke Žďáru. Na co se nejvíc těšíš? Můžeš se svou skupinkou zúčastňovat programu?

Budeme se moci zúčastňovat společných částí programu. Asi nejvíc se těším na večer, kdy budou mít svědectví rodiče blahoslavené Chiary Luce Badano, kteří přislíbili svou účast ve Žďáře. Myslím, že to bude velice inspirativní a zajímavý zážitek. Také se těším na atmosféru celého setkání – na nové i staré přátele.

 

Vojto, děkujeme za rozhovor!

 

rozhovor vedla a zpracovala Marie Slavíková