Hlavní režisérkou  Celostátního setkání mládeže ve Žďáře je Kristýna Plíhalová z Prahy. Ačkoli má těsně před stánicemi na DAMU v oboru Režie-dramaturgie, pracuje teď především pro CSM.


Na Celostátním setkání mládeže nejsi v Režii poprvé, že? Jaké jsou tvé předchozí zkušenosti?

Byla jsem zaměstnána na Sekci jako režisérka české části programu při Celosvětovém setkání mládeže v Madridu. Tam jsme připravovali tři odpoledne v Českém centru, což spočívalo v režii a synchronizaci katechezí, vymýšlení scének, které byly mezi tím, a celkově aby vše fungovalo a šlapalo.  To byla velká zkušenost, zvlášť když to bylo v úplně cizím prostředí, kde člověk ani nikomu nerozumí, takže to byla taková zkouška ohněm.

 

Co tě teď čeká ve Žďáru, jako režisérku?

Jako Režie máme na starosti program na hlavním pódiu. To znamená, že devadesát devět procent věcí, které se tam budou odehrávat, je v režii mé a mého týmu. Spolupracujeme s liturgickou skupinkou, se kterou připravujeme modlitby a mše. V mé režii je moderace, animace, katecheze, spolupráce s biskupy, aby měli připravené své promluvy a abychom je doprovodili nějakým zajímavým programem.

 

Můžeme se těšit na nějakou vtipnou postavičku, jako byl kdysi Žďour?

Tak to ještě přesně nevíme, zatím zkoumáme všechny možnosti, kudy se můžeme vydat. Samozřejmě něco humorného tam bude, to tam musí být, s tím se nedá nic dělat :) Ale jak to bude vypadat, ještě v podstatě nevíme, a ani bych to nechtěla prozrazovat :)

 

Už jste v týmu kompletní, nebo ještě přijímáte další členy?

Jádro týmu je kompletní, většina těch, kteří se mnou byli na madridském setkání, se mnou šli dál, za což jsem velmi ráda, protože jsme sehraný perfektní tým. Ale samozřejmě je to mnohem víc práce, mnohem větší pódium, takže budeme potřebovat mnoho pomoci.  

Hledáme kohokoli, kdo by byl ochotný pomoct. Hlavní funkce jako moderátory máme, ale kdokoli s hereckým talentem má samozřejmě ještě čas se přihlásit. 

Co bych měla říct, je jedna specifická věc, kterou hledáme a kterou bychom potřebovali, a to jsou lidé schopní nějakých cirkusových kousků. Chtěli bychom zaměstnat co nejvíc žonglérů a takovýchto zajímavých postav, takže kdokoli s něčím podobným má zkušenosti a chtěl by se účastnit, ať se u mě přihlásí. Nebyl by vyloženě členem týmu, ale tahle výpomoc by se nám hodila.

 

 Co by pro vás byl největší průšvih během celého Setkání?

Největší průšvih by byl, kdyby nikdo na Setkání nepřijel!

 

A na co se naopak nejvíc těšíte?

Velkým zadostiučiněním pro náš tým v Madridu bylo, když jsme slyšeli citovat části výstupů z pódia, které jsme vymysleli, a když jsme viděli, že lidi reagují.

Když uslyšíme potlesk, když uslyšíme, jak někdo cituje něco, co se nám podařilo na pódiu, a když někdo bude citovat katecheze biskupů, tak to bude velký úspěch!

 

Moc děkujeme za rozhovor a přejeme mohutný aplaus!

 

rozhovor vedla Magda Klímová

zpracovala Anička Jordanová