Druhým ze Sedmera krkavců - mladých, zdatných a akčních pracovníků Sekce pro mládež - je Zdeňka Hennigová. Zeptali jsme se jí, co přesně má na starosti při přípravě 5. celostátního setkání mládeže.


 

Zdeni, představila by ses nám prosím?

Jmenuji se Zdeňka Hennigová. Pocházím ze Severní Moravy z Hradce nad Moravicí. V současnosti  pracuju v Praze na Sekci pro mládež.

 

Jak ses k téhle práci dostala?

To je trošku složité. Už tam pracuju pátým rokem. A před těmi pěti roky mě oslovil tehdejší ředitel Sekce pro mládež otec Vítek Zatloukal, jestli bych nechtěla jít pracovat k němu do Prahy.

Znali jsme se už z doby, kdy jsem chodila na gymnázium do Opavy, kde dělal kaplana pro mládež. Potom byl ředitelem střediska pro mládež v Ostravsko-opavské diecézi ve Staré Vsi. A já jsem tam jezdívala občas víkend. Takže jsme se  potkávali. Ale od té doby, co odešel do Prahy, jsme přestali být v kontaktu.

A  po třech letech se mi ozval, což byl šok. A ještě se ozval s tím, že mi nabízel prácí. To byl ještě větší šok. Ale potom jsem usoudila, že by mě ta práce mohla i bavit, a tak jsem nabídku přijala.

 

Co máš na starosti při přípravě CSM ve Žďáru?

Dostala jsem na starosti koordinaci tiskových věcí. To znamená, že teď s Tiskovým týmem připravujeme přílohu Katolického týdeníku, která vyjde před Květnou nedělí, před Světovým dnem mládeže.

Potom bych měla mít na starosti koordinaci brožurky, která bude pro všechny účastníky k dispozici na celostátním setkání mládeže. To znamená, že všechny texty, ať už ohledně přednášek nebo zpěvník a různé další praktické informace, budu dávat "dokupy". Ne že bych je všechny psala :) ale sbírám je a dávám dohromady.

 

Kdyby sis mohla vybrat jakýkoliv přípravný tým, kde jinde bys ráda pracovala?

Asi bych si zvolila tým výzdoby neboli propagace, protože s ním mám dobrou zkušenost. Předtím, než jsem začala pracovat na Sekretariátě, jsem většinou byla právě v tomto týmu - i  když neumím moc kreslit. Tak si říkám, že i když člověk neumí kreslit jako malíř, že se tam uplatní. Je tam taky dost věci na střihání a vybarvování :)

 

Na co se na celostátní setkání těšíš, i když tam budeš pracovně?

Těším se, že se tam třeba potkám se známými lidmi. Nebo že tam vytvoříme společenství. A že by to mohlo být fajn :)

 

Kde si potom odpočineš? Co máš za plány na dovolenou?

Zatím ještě plány na dovolenou nemám, ale doufám, že nějaká bude. Protože, jak jsem se přesvědčila po Madridu, dovolená je třeba :)

 

A jaká by byla ideální dovolená podle Tvých představ?

Já ráda čtu. Teď v poslední době na to nemám moc času. Tak bych si na dovolenou vzala nějakou hezkou dobrou knížku.  A asi bych nejela, já tomu říkám "vyplácnout se někde k moři", to ne. Určitě bych jela někam do tepla, ale aby to byla dovolená aktivnější. Takže i něco poznat, chvíli si odpočinout. Třeba ani hory by nebyly špatné, když už by to nevyšlo někam do tepla k moři.

 

Zdeni, děkujeme za rozhovor a přejeme, ať se Ti ta dovolená po CSM vydaří!


rozhovor vedla Magda Klímová

upravila Magda Pišlová