Práce fotografa na Celostátním setkání mládeže bude  zajímavá pro všechny, které baví obsáhnout okamžik v obraze. Fototým stále hledá další spolupracovníky.  Jeho vedoucí a hlavní fotograf  Jakub Kulaviak zve ke spolupráci.


 

Mohl by ses představit, prosím?

Jmenuji se Jakub Kulaviak, je mi 30 let, pracuji jako softwarový inženýr a budu jedním z fotografů na srpnovém Celostátním setkání mládeže.

 

Jaké jsou vaše úkoly během setkání?

Naše fotky budou podkladem pro zprávy Tiskového týmu, který je poskytuje dalším zdrojům, třeba webu signaly.cz nebo celostátním médiím a na různé blogy - podle toho, co bude Tiskový tým potřebovat. Pro ně jsme servis, který zajišťuje fotky.

 

Kolik vás je v týmu fotografů? Potřebujete ještě další spolupracovníky?

Momentálně jsme dva jistí a tým se bude rozšiřovat na pět lidí.

 

S jakým vybavením by měli přijít noví fotografové do vaší skupinky?

Musí je hlavně bavit fotografování, to bych považoval za úplně základní. Měli by mít nějaké zkušenosti  s fotografováním, než pojedou na celostátní setkání, třeba focení výletů s přáteli, společenských oslav nebo  focení z kostela. A taky by se o to měli zajímat, vědět základní technické pojmy, třeba co je ISO, vyvážení bílé, clona nebo doba expozice.

 

Máš zkušenosti s focením z celostátních setkání nebo z nějakých jiných větších akcí?

Fotil jsem na různých oficiálních úvodních studentských bohoslužbách, loni taky na Celosvětovém setkání mládeže v Madridu. Ale nejsem profesionální  fotograf, že bych si tím vydělával.

 

Jak budete práci vaší skupinky organizovat?

Bude se to trochu lišit od minulých let, kdy nás bylo méně. Ideálně jeden z nás bude koordinovat ostatní fotografy. Je důležité, abychom se na každý den domluvili  a rozdělili si práci, kdo kam půjde, na které přednášky a aktivity během dne.

 

Co nejraději fotíš?

Mám rád fotky přírody, z cestování, několikrát jsem fotil hory východní Evropy, Rumunsko, Bulharsko, Černou Horu. Zajímá mě i kultura a společenské akce - jako třeba loni v Madridu.

 

Jakube, děkujeme za rozhovor a přejeme samé vydařené záběry!

 

rozhovor vedla a zpracovala Jana Tomalová