Přinášíme první díl ze seriálu o skupinách přípravného týmu. Váháš, do které z nich se přihlásit? O rozhovor jsme požádali Láďu Hylenu, který prozradí, co obnáší práce v týmu techniků.


 

 

Představil by ses nám prosím?

Jsem Láďa Hylena, pracuji v diecézním centru pro mládež v Nazaretě v Praze-Kunraticích jako pastorační asistent. Zajišťuji technickou stránku chodu domu a taky pracuji napůl na živnostenský list jako elektrikář.
Na celostátním setkání budu zajišťovat technické zabezpečení, což je v podstatě propojení televize, zvuku, pódiářů, stavbařů a majitele stadionu, aby všechno fungovalo, všichni se dobře domluvili, jejich požadavky byly splněny a všichni účastníci měli z toho příjemný pocit, jak to všechno funguje.

 

 

 


V kolika lidech se dá tahle práce zvládnout? Kolik vás v týmu bude?

Na těchto velkých setkáních nás bývá kolem deseti. Kolik nás bude ve Žďáru, ještě nevím, protože nevíme, kolik lidí přijede, a hlavně není ještě přesně domluvené, jaké pódium  pódiáři udělají.  Ale v dnešní době se už hodně věcí vozí dodavatelsky, například  televize je soběstačná. Stačí jim přípojka na elektriku a dobrá domluva se zvukařem, takže toto je většinou jednoduché.
  Co trochu komplikuje život, je většinou místo přípravného týmu, kde je potřeba internet a další vybavení... Musí se splnit různé požadavky propagace, výzdoby a další, ale to jsou jen takové oddechové věci.

 

Potřebujete tedy ještě nějaké další členy do týmu?

Ještě nevíme, kolik budeme přesně potřebovat lidí, odhady jsou kolem třinácti členů, ale zatím jsme dva, takže určitě ještě bereme ve velkém.


Jaké jsou požadavky na toho kluka nebo případně holku, která by do toho s vámi šla? Co všechno by měla umět a zvládat?

Samozřejmě už párkrát byla snaha a málem to i vyšlo, aby mezi námi byla holka, samozřejmě my se ženskému prvku nebráníme.  Potřebujeme, aby byl člověk technicky zdatný. Když je zručný, je to výhodou, může se tu hodně naučit. Takže nemusí všechno umět předem. Ale když té technice, třeba elektrice a mechanice trochu rozumí, je to dobré - aby zapojil prodlužovač do zásuvky a zapnul notebook a takové základní věci...



Třeba "ajťák" to být nemusí? Nebo s počítači nemusí umět?

Když je to jeden z těch třinácti, je to příjemné, když jsou dva, je to dobré, ale určitě to nemusí být třináct "ajťáků" :)



To byste jenom seděli u počítačů všichni
:) Ale ještě takové dvě otázky - na co se těšíš do Žďáru?

Do Žďáru se těším, že to bude prima setkání, že se sejde parta dobrých lidí, kteří mají nějakou společnou myšlenku, která dává smysl. Že si užijeme společenství, dobrý program, a když bude i všechno fungovat, bude to výborné :)


A máš z něčeho obavy? Jaký byl váš největší průšvih, který jsi zažil a nechtěl bys už zažít?

Tak průšvihy byly různé. Že se člověku rozbije okno nad hlavou a takové věci, nebo že někde nejde elektřina… Většinou ten základní program vždycky proběhl, věci se podařily vyřešit včas. Je pravda, že jsem měl párkrát orosené čelo, ale to je na dlouhé vyprávění :)

 

Děkujeme moc!

Rádo se stalo.

 

rozhovor vedla Lenka Češková

zpracovala Anička Jordanová